+36-20-220-7436 info@ewa.hu

A 404-es hibaoldalak folyamatos fejtörést okozhatnak minden weboldal tulajdonosnak, mert számos negatív hatása lehet a weboldal eredményességére.

 

Elveszítesz egy csomó vásárlót, aki így elnavigál az oldaladról, ahelyett hogy nálad nézelődne és vásárolna.

Ne hagyd, hogy ez megtörténjen!

Számos plugin áll már a rendelkezésünkre ahhoz, hogy átirányítsd a látogatókat a megfelelő oldalra!

De előtte tisztázzuk az alapfogalmakat!

 

Mi is az a 404-es hiba?

 

A  HTTP-n keresztüli kommunikáció esetében, a szerver feladata, hogy reagáljon a kérésre. Ha egy böngésző egy weblapot le szeretne tölteni, akkor egy számokból álló válaszkódot és egy választható, szükséges vagy nem engedélyezett üzenetet küld vissza. A 404-es hibakódban az elején található négyes a klienshibát jelzi.  A másik két szám (04) pedig, a bekövetkezett hibára utal.

A 404-es hibaüzenet tehát egy HTTP válaszkód, ami annyit jelent, hogy a kliens kapcsolatba tudott lépni a szerverrel, viszont a böngésző által kért konkrét állomány/weblap nem található, vagyis nem jeleníthető meg.

A 404-es hibakód legtöbbször akkor következik be, ha a weblapot elköltöztették, törölték, de okozhatja átmenetileg fennálló hiba is.

A Google (https://webmasters.googleblog.com/2011/05/do-404s-hurt-my-site.html) közleménye szerint a 404-es hibaoldalak nincsenek negatív hatással a weboldal keresőben elért helyezéseire, de ettől függetlenül fontos elkerülni a 404-es oldalakból fakadó látogatóvesztéseket.

 

Mi okozza a 404-es hibákat?

 

Elsősorban elírt URL-ek okozhatják, vagyis amikor pontatlanul írja be valaki a webcímet a böngészőbe! De ha szerverhiba miatt eltűnik az oldalad tartalma, az szintén 404-es hibára vezethet.  Viszont a leggyakoribb ok mégis az, amikor valamiért megváltoztatod, vagy meg kell változtatnod egy oldal URL címét és ezért ha a régi URL-re kattint valaki, akkor azt a tartalmat már nem fogja megtalálni a böngésző a régi cím alatt.

 

Megoldás?

 

Egyedül úgy oldhatod meg ezt a problémát, ha a régi URL-eket átirányítod az új URL-ekre.

 

Honnan tudom meg, hogy vannak e 404-es hibát hozó URL-ek a weboldalon?

 

Ahhoz, hogy megtudd, hány ilyen átirányítást kell végrehajtanod és pontosan milyen URL-ről milyen URL-re, lépj be a Google Webmester eszközökbe!

 

Nem szeretünk 404-es hibaüzenetet kapni!

 

Pluginok az átirányítások kivitelezésére

 

Redirection

https://wordpress.org/plugins/redirection/

 

redirection plugin az átirányításokra

 

Ez az ingyenes plugin több mint 1 millió aktív telepítéssel rendelkezik és ezzel az egyik legnépszerűbb bővítmény ebben a témában.

Mindezeken felül nagyon egyszerű a használata. Akár feltételeket is megadhatsz a bővítmény a segítségével az átirányításokhoz (pl. bizonyos típusú böngészők esetén hajtsa végre az átirányítást)!

 

5sec Redirect

https://codecanyon.net/item/5sec-redirect/304325

 

5sec redirect az átirányításokért

 

Ez a 11 dolláros plugin már inkább az emelt szintű felhasználóknak való.

Irányíthatunk át vele külső és belső URL-ekre egyaránt. Lehetőség van URL címkézésre és statisztikák készítésére, akár permalinkek használatával együtt vagy anélkül!

 

Safe Redirect Manager

https://wordpress.org/plugins/safe-redirect-manager/

 

seferedirect manager az átiránytásokhoz

 

Ennél az ingyenes bővítménynél egy végtelenül leegyszerűsített felületen keresztül állíthatsz be átirányításoka. Talán a legjobb választás a kezdők számára, amellyel lehetőség nyílik a HTTP státuszkódok kiválasztására is.

ALL 404 Redirect to Homepage

https://wordpress.org/plugins/all-404-redirect-to-homepage/

 

irányíts át mindent a főoldalra

 

Ez már egy kicsit különböző, mint a többi hasonló bővítmény! Ahelyett, hogy manuálisan, egyenként állítgatnánk be az átirányításokat, segítségével megtehetjük, hogy az összes 404-es oldal a földalra irányítsa a látogatót! Vagyis soha többé nem fog senki 404-es oldallal találkozni az oldaladon, mert mindenki át lesz irányítva a főoldalra!

A plugin telepítése után nincs semmi teendőd, automatikusan végzi a dolgát.

Ha telepítetted, tegyél egy próbát!

Írj be egy rossz URL-t a keresőbe és nézd meg, melyik oldalra visz!

 

Kombinálva is használhatod!

Az egyik általam kezelt oldalon a Redirection plugin segítségével sok éve gondozom a URL-eket, hogy a megszűnt URL-ek releváns URL-ekre mutassanak tovább az oldalon belül. Viszont mivel relatív nagy oldalról van szó, ezért kapacitás hiányában a kevésbé fontosak néha csak sok idő elteltével kapnak átirányítást. Egészen idáig, hiszen most már azok is át lesznek irányítva a főoldalra. A Redirection pluginnal beállított átirányítások pedig továbbra is a korábban beállított módon kerülnek átirányításra, tehát a releváns oldalra fognak mutatni!

 

Bízom benne, hogy hasznos megoldásokat találtál ebben a cikkben a 404-es hibaoldal problémájára, és hamar megtalálod a számodra legmegfelelőbb megoldást!

 

A végére tettem a legjobbat. Ha szeretnél egy igazán poénos 404-es oldal megoldást látni, akkor kattints erre a linkre: https://www.carwow.co.uk/404 😉

 

 

Ha elakadtál, megakadtál. Ha szép vagy jól működő weboldalt szeretnél egyedi és hozzád illő dizájnnal, keress bizalommal!

Péter Éva - Webdesigner - ewa.hu